Zumba jest niezwykle innowacyjną postacią ruchu, która powstała z połączenia ćwiczeń fitness z elementami tańca latynoamerykańskiego. Jeszcze do niedawna ten nowoczesny rodzaj tańca znany był przede wszystkim na terenie Kolumbii, gdyż tam został wynaleziony, ale szybko zdobył serca mieszkańców wielu innych kontynentów.

Dzisiaj zumbę może ćwiczyć praktycznie każdy z nas, bez względu na wiek czy wykonywany zawód. Decydując się na uczestniczenie w treningach zumby, wcześniej mogą nas zainteresować kroki dla początkujących. Musisz jednak wiedzieć, że na pierwszych zajęciach ćwiczone są najbardziej elementarne układy taneczne, składające się zazwyczaj ze stosunkowo prostych do powtórzenia kombinacji ruchowych. Nie musisz się więc obawiać tego, że nie poradzisz sobie z tego rodzaju ćwiczeniami. Radzi sobie z nimi właściwie każdy, gdyż do ćwiczenia zumby wcale nie trzeba być wykwalifikowanym tancerzem.

Zanim zapiszemy się do klubu, w którym będziemy ćwiczyć zumbę pod okiem trenera, na pewno warto również zaopatrzyć się we właściwy strój. Ubrania do zumby powinny być przede wszystkim wygodne, nie mogą krępować wykonywanych przez nas ruchów. Polecane są więc luźne spodnie oraz koszulki do zumby, dzięki którym będziemy mogli czerpać radość oraz satysfakcję z wykonywanych układów tanecznych.

Paniom poszukującym ubrań do zumby można podsunąć lekkie, bawełniane spodnie oraz topy, odkrywające brzuch. Panowie natomiast mogą wkładać krótkie spodenki oraz wygodne koszulki. Stroje do zumby mogą być kolorowe, taniec ten bowiem kojarzy się z radością oraz żywiołowością. W kolorowych strojach człowiek prezentuje się znacznie lepiej, a jeśli wszyscy uczestnicy zaopatrzą się w takie ubrania, wówczas niewątpliwie grupa będzie tworzyć sama w sobie niezwykle energetyzujący widok.

Nie bez znaczenia jest również obuwie do zumby, na wybór którego warto zwrócić szczególną uwagę. Buty powinny być komfortowe. Koniecznie postawmy na takie obuwie, które będzie dopasowane do naszych stóp, gdyż w ten sposób unikniemy kontuzji podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych układów tanecznych.

W zumbie dozwolone są również kolorowe dodatki, takie jak czapki z daszkiem, chustki oraz opaski.