Zumba w końcu dotarła do naszego kraju, więc dziś ten specyficzny taniec może ćwiczyć w zasadzie każdy z nas. Zumba to obecnie jeden z najbardziej popularnych tańców na całym świecie, który jest jednocześnie skutecznym sposobem na zyskanie pięknej, szczupłej oraz rewelacyjnie wysportowanej sylwetki.

Taniec zumba wbrew pozorom nie jest tak trudnym tańcem, jak może jest przez niektórych przedstawiany. Łączy w sobie ogniste rytmy tańca latynoamerykańskiego, salsy oraz flamenco, więc daje możliwość tworzenia niezwykle różnorodnych układów tanecznych. To nowoczesny system fitness, który jednak został opracowany nie tylko po to, by zrzucać zbędne kilogramy. Zumba daje nam bowiem również możliwość wyrażenia siebie za pomocą muzyki.

Piosenki do zumby są bardzo różne, łączą bowiem w sobie elementy różnych rytmów. Co więcej, w zumbie wykorzystywane są również elementarne kroki wszystkich latynoamerykańskich tańców. Zazwyczaj są to nieskomplikowane układy taneczne, łączące się z różnych kombinacji ruchowych.

Zajęcia zumby za każdym razem wyglądają inaczej, a to przede wszystkim dlatego, iż taniec ten nigdy nie staje się monotonny. Każdy układ wygląda inaczej, a co więcej, każdy z nas może zatańczyć go również na swój sposób. Zumba została bowiem wynaleziona przez wykwalifikowanego tancerza, który połączył ze sobą kroki pochodzące z różnych technik tanecznych, dzięki czemu do tej ognistej zabawy może się przyłączyć każdy.

Kroki zumby dla początkujących najczęściej opierają się na stosunkowo prostych układach, łatwych do zatańczenia. Na początku poznaje się je w klubie, ale już po pierwszych zajęciach można swobodnie ćwiczyć w domu, przechodząc do coraz to bardziej skomplikowanych kombinacji ruchowych.

Nie trzeba oczywiście umieć doskonale tańczyć, by móc uczestniczyć w zajęciach zumby. Wystarczy znaleźć się na zajęciach fitness, by szybko poczuć te niesłychanie radosne i entuzjastyczne klimaty. Podstawowe ćwiczenia zumby polegają na ruszaniu biodrami, a następnie do angażowania do tańca kolejnych partii ciała. W czasie tańca pracują mięśnie ud, łydek, brzucha, pleców oraz ramion. Regularnie ćwiczona zumba pozwala więc uzyskać smukłą i godną pozazdroszczenia sylwetkę.