Taniec zumba to nie tylko zwykłe układy taneczne. To również energetyzujące dźwięki, gorące rytmy oraz wspaniała zabawa. Wystarczy zaledwie jedno spotkanie w klubie fitness, by się o tym samodzielnie przekonać. Dzisiaj zumba latino przyciąga coraz większą liczbę osób, które chcą poczuć się jak na prawdziwym, latynoskim parkiecie.

Zumba łączy w sobie elementy fitness oraz tańca latynoamerykańskiego. Obecnie to innowacyjna forma ruchu i jednocześnie jeden z najmodniejszych kierunków tanecznych, który od pewnego czasu zaczął brawurowo wchodzić do Europy. Twórcą tej zrewolucjonizowanej metody tańca jest Kolumbijczyk, zawodowy tancerz, a dzisiaj również szef szkoły trenerów zumby.

Zumba latino krok po kroku powinna być rozpoczęta od nauki najbardziej elementarnych technik tańca. Na początku warto więc poznać nieskomplikowane kroki oraz stosunkowo łatwe do powtórzenia kombinacje ruchów. Piosenki do zumby można znaleźć dzisiaj nawet w sieci, więc pierwsze taneczne układy możemy ćwiczyć nawet we własnym domu.

Zumba jest niezwykle ekscytującą mieszanką latynoskich dźwięków, takich jak rumba, salsa, flamenco czy taniec cha – cha. Są to rytmy, przy których zazwyczaj “nogi same rwą się do tańca”. Podczas zajęć zumby latino nie jest wykorzystywana skomplikowana choreografia, co zapewne zadecydowało o tak dużej popularności tego rodzaju ćwiczeń.

W zumbie zdecydowana większość układów składa się z maksymalnie czterech – pięciu różnych kroków. Kroki zumby nie są wyliczane, a dyktowane przez muzykę. Kiedy więc rytmy wracają, powtarzany jest ten sam krok. W ten sposób ćwiczący mogą intuicyjnie wyczuć, które kroki należy kolejno wykonywać.

Obecnie można wyróżnić kilka różnych technik zumby. Mamy między innymi zumbę basic, która jest jej najbardziej podstawową formą. Na jej podstawie można tworzyć coraz to nowe układy taneczne. Zumba toning jest z kolei treningiem nieco bardziej wytrzymałościowym, który pomaga doskonale modelować sylwetkę oraz rzeźbić poszczególnie mięśnie całego ciała. Natomiast zumba gold jest zajęciami przeznaczonymi przede wszystkim dla osób w nieco starszym wieku, które również chcą poruszać się przy latynoskich dźwiękach. W tej odmianie zumby kroki są stosunkowo łatwe, a układy mniej męczące.